««((¯`»¦«´¯))Hayat Paylaşmaya DeğeR((¯`»¦«´¯))»»
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» Ucuz ve tatlı
Windows Xp 64 Bit Sp2 Full EmptyPerş. Şub. 18, 2010 11:02 am tarafından ferdi*

» Ümmed-i Muhammed
Windows Xp 64 Bit Sp2 Full EmptyPerş. Şub. 18, 2010 11:00 am tarafından ferdi*

» Hristiyan ve Yahudi
Windows Xp 64 Bit Sp2 Full EmptyPerş. Şub. 18, 2010 10:58 am tarafından ferdi*

» ............................
Windows Xp 64 Bit Sp2 Full EmptyPerş. Şub. 18, 2010 10:57 am tarafından ferdi*

» fıkrLar fıkrLar fıkrLar fıkrLar fıkrLar fıkrLar fıkrLar fıkrLar fıkrLar fıkrLar
Windows Xp 64 Bit Sp2 Full EmptyPerş. Şub. 18, 2010 10:56 am tarafından ferdi*

» FıkraFıkraFıkraFıkraFıkraFıkraFıkraFıkraFıkraFıkraFıkraFıkraFıkraFıkraFıkraFıkraFıkra
Windows Xp 64 Bit Sp2 Full EmptyPerş. Şub. 18, 2010 10:55 am tarafından ferdi*

» Güiza'nın pozisyonu penaltı
Windows Xp 64 Bit Sp2 Full EmptyCuma Şub. 12, 2010 1:36 pm tarafından ferdi*

» Kendi takımını kendin kur!
Windows Xp 64 Bit Sp2 Full EmptyCuma Şub. 12, 2010 1:35 pm tarafından ferdi*

» Diyar'da söz Doğan'ın
Windows Xp 64 Bit Sp2 Full EmptyCuma Şub. 12, 2010 1:34 pm tarafından ferdi*

» Keita İngiltere'ye!
Windows Xp 64 Bit Sp2 Full EmptyCuma Şub. 12, 2010 1:33 pm tarafından ferdi*

Gewer Haber

En iyi yollayıcılar
DeviLish (555)
Windows Xp 64 Bit Sp2 Full Vote_lcapWindows Xp 64 Bit Sp2 Full Voting_barWindows Xp 64 Bit Sp2 Full Vote_rcap 
GeWeR (437)
Windows Xp 64 Bit Sp2 Full Vote_lcapWindows Xp 64 Bit Sp2 Full Voting_barWindows Xp 64 Bit Sp2 Full Vote_rcap 
Dracula (198)
Yüksekovali.30 (130)
ZoRRo__ZIreQ (119)
ferdi* (97)
v4mq1r (87)
quıstcT (49)
Akrep.arda (41)
W!k!Nq.[e]<sa>t (31)

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde YazyagmurU adresi saklayın ve paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde ««((¯`»¦«´¯))Hayat Paylaşmaya DeğeR((¯`»¦«´¯))»» adresi saklayın ve paylaşın

Windows Xp 64 Bit Sp2 Full

Çözüldü Windows Xp 64 Bit Sp2 Full

Mesaj tarafından DeviLish Ptsi Ara. 21, 2009 10:01 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Windows XP 64-Bit Edition, Microsoft Windows XP'nin 64 bit tabanlı bilgisayarlar için özel olan sürümüdür. 32 bit sürümüne göre çok daha yüksek miktarda hafıza kapasitesi desteğiyle öne çıkar.

Normal olarak 64 bit bir işletim sisteminde çalışan programlar da 64 bit olmak zorundadır. Fakat üretici firma bu sorunu WoW64 adını verdiği bir çeşit emülatör yoluyla aşmıştır, böylece hem halihazırda çok büyük bir çoğunluğu 32 bit olan yazılımlar, hem de 64 bit yazılımlar bu işletim sistemi üzerinde aynı anda çalışabilmektedir. Bu emülasyon hemen hemen tüm uygulama programlarında işe yarasa da, aygıtların yazılımlarla çalışabilmesini sağlayan 'aygıt sürücüsü' adı verilen programcıklar ve işletim sisteminde arka planda çalışması gereken bazı programlar (virüs tarayıcı/temizleyici, güvenlik duvarı, v.b.) emülasyon kipinde çalışamaz ve bu yüzden 64 bit olarak yeniden yazılmaları gerekir, bu işletim sisteminin zayıf yönlerinden biri olarak değerlendirilebilir. Bundan başka, 32 bit uygulama programları, yukarıda bahsedilen yüksek hafıza ve disk kapasitelerinden yararlanamazlar, çünkü emülasyondan dolayı 'kendilerini 32 bit Windows üzerinde çalışıyor sanırlar', bu gelişmiş özelliklerden yaralanabilmek için, yine uygulama programlarının da 64 bit olarak yeniden yazılması gerekmektedir. Öte taraftan, 32 bit yazılımları destekleyen Windows XP 64-Bit Edition, 16 bit yazılımlara destek vermemektedir. Yukarıda belirtilen sebeplere ek olarak, donanım üreticilerinin sınırlı desteği yüzünden ve 64 bit işlemcilerin pazara sürülme tarihleri görece yeni olduğundan, yaygın kullanılan bir işletim sistemi haline gelmemiş, yaygınlaşmamasının sonucunda hataları zor ortaya çıkmış ve bazı bakımlardan 32 bit Windows XP kadar kararlı hale gelmemiştir. Üretici firma 2007 yılında piyasaya sürmeyi planladığı Windows Vista'yı pazarın hakim işletim sistemi olması hedefiyle tasarlayıp geliştirdiğinden, sözü edilen eksikliklerin yeni sürümde büyük ölçüde giderilmiş olacağı öngörülmektedir. 32 bit işlemci içeren donanım sistemlerine Windows XP 64-Bit Edition işletim sistemi kurulamaz. Windows Xp 32-Bit'teki gibi Ram (Random Access Memory)3 gb inin sonrası algılanır.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Key : FV2TJ-JYQXH-J9BBF-FGB29-TTH4Y

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
DeviLish
DeviLish
AdminAdmin

Borç : Balık Mesaj Sayısı : 555
Doğum tarihi : 10/03/93

- Similar topics